Witaj w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej LOGOMONO

Wierzymy, że każde dziecko niesie ze sobą nieograniczone możliwości rozwoju. W naszej poradni nie tylko oferujemy wysokiej jakości usługi terapeutyczne, ale staramy się być również partnerem w tej wyjątkowej podróży dla Ciebie i Twojej rodziny.

Rozumiemy, że każda rodzina to unikalna historia. Dlatego nie jesteśmy jedynie miejscem, gdzie dostępne są terapie. Staramy się zaangażować rodziców w proces terapeutyczny, dostarczając konkretnych wskazówek, jak kontynuować pracę z dzieckiem w domu.

Proces diagnozy dziecka bywa trudny, dlatego oferujemy pomoc w załatwianiu formalności, pisaniu opinii diagnostycznych oraz kierowaniu do odpowiednich placówek. Naszym celem jest, abyście mogli skupić się na najważniejszym – wsparciu rozwoju swojego dziecka.

Diagnoza

Terapia

Konsultacje

Poznaj Nasz Zespół

mgr Oliwia Szczyrbak

Jest absolwentką logopedii ze specjalizacją nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz studentką psychologii na Uniwersytecie SWPS.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała podczas praktyk logopedycznych i psychologiczno-pedagogicznych, a także pracy w prywatnych gabinetach. Najczęściej pracuje z dziećmi w przedziale wiekowym 2-6 lat. Oliwia zajmuje się terapią dzieci z ORM, alalią, afazją, dysleksją, dwujęzycznością, dyslalią, zaburzeniami w spektrum autyzmu, mutyzmem wybiórczym, ankyloglosją oraz zaburzeniami miofunkcjonalnymi.

Ciągle poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach oraz czytając artykuły i książki. W wolnym czasie relaksuje się przy dobrej lekturze lub spaceruje z psem. Wierzy, że komunikacja jest kluczem do budowania relacji, zrozumienia i poczucia własnej wartości, dlatego jej celem w pracy jest indywidualne podejście do pacjenta oraz wsparcie w pokonywaniu trudności komunikacyjnych.

mgr Joanna Pieprzyk

Psychologię ukończyła na Akademii Ignatianum w Krakowie, zdobywając tytuł magistra o specjalności klinicznej. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego. Posiada certyfikaty trenera Treningu Umiejętności Społecznych oraz trenera Treningu Kontroli Złości. Zdobyła tytuł Praktyka Metody Kid’s Skills – Dam Radę oraz I’m Proud of You – Jestem z Ciebie dumny.

Odbyła certyfikowane szkolenie Polskiego Towarzystwa Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu, obejmujące profilaktykę, diagnozę i terapię uzależnień behawioralnych.

Joanna pracuje z dziećmi we wczesnym dzieciństwie, wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym. Dzięki pracy w żłobku jako wychowawca i psycholog zdobyła cenne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku rozwojowym. Swoją wiedzę pogłębia, pracując w niepublicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz jako nauczyciel-psycholog w Szkole Podstawowej Specjalnej. Pod jej opieką znajdują się dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi, sprzężonymi oraz dzieci w spektrum autyzmu, z afazją.

Joanna prowadzi indywidualne terapie, wczesne wspomaganie rozwoju dzieci, trening umiejętności społecznych, konsultacje z rodzicami. Zajmuje się także doradztwem psychologicznym.

mgr Olga Gimza

Logopeda, pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pracuje z dziećmi i dorosłymi z różnymi zaburzeniami komunikacyjnymi, m.in. opóźnionym rozwojem mowy, wadami wymowy, dysleksją, afazją, autyzmem oraz zespołem Aspergera. Specjalizuje się w wczesnej interwencji terapeutycznej oraz nauce czytania Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną prof. Jagody Cieszyńskiej.

W swojej pracy wykorzystuje Metodę Krakowską, wzbogacając terapię o elementy dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Stale poszerza swoją wiedzę w obszarach związanych
z logopedią, psychologią i neurobiologią, aby prowadzić skuteczną, opartą na najnowszych badaniach terapię.

mgr Szczepan Badowski

Doświadczony fizjoterapeuta, a także pedagog, certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej, technik masażysta.

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest także absolwentem studiów podyplomowych z zakresu Przygotowania Pedagogicznego oraz Dietetyki, Gastronomii i Żywienia Człowieka. Później szkolił się również podyplomowo
na terapeutę SI.

Ukończył także wiele kursów specjalistycznych, m.in PNF, CRAFTA, Taping, Pinoterapia, IASTM. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych szkoleniach, sympozjach i konferencjach.

Pracuje również jako nauczyciel pedagog-fizjoterapeuta w Specjalistycznej Poradni Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie oraz w Samorządowym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie.

mgr Magdalena Hypiak

Jest psycholożką pracującą z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami. Swoją pracę opiera na holistycznym podejściu, uwzględniając indywidualne potrzeby i możliwości podopiecznych. Pracuje zarówno z dziećmi o typowym przebiegu rozwoju, jak i z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi.

Jest absolwentką studiów psychologicznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, gdzie realizowała ścieżkę specjalności klinicznej. W ramach praktyki klinicznej odbyła staż w psychoterapii grupowej osób dorosłych, organizowany przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ oraz Katedrę Psychoterapii UJ CM. Ukończyła również przygotowania pedagogiczne dla psychologa oraz studia podyplomowe z wczesnego wspomagania rozwoju, które – wraz z pracą w placówkach oświatowych – umożliwiły jej zdobycie uprawnień oraz kompetencji do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Stale poszerza swoje kompetencje, aby móc skuteczniej wspierać zarówno dzieci, jak i dorosłych w osiąganiu ich celów oraz dobrostanu psychicznego. Obecnie kształci się w obszarze interwencji kryzysowej w Instytucie Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

mgr Małgorzata Czyrnek

Pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi przedszkolnymi i wczesnoszkolnymi.

Specjalistka w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz terapii pedagogicznej. Małgorzata łączy swoją wiedzę z pasją do twórczych działań dydaktycznych i terapeutycznych, stale rozwijając nowe metody pracy z dziećmi.

W swojej pracy kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, indywidualne podejście do każdego dziecka oraz stworzenie przyjaznej atmosfery, sprzyjającej ich rozwojowi. Małgorzata jest entuzjastką kreatywnych metod pracy, które pozwalają dzieciom rozwijać spontaniczność i odkrywać świat poprzez zabawę.

Jej nieustanna potrzeba rozwoju sprawia, że regularnie uczestniczy w szkoleniach i warsztatach z zakresu psychologii rozwojowej oraz nowoczesnych technik terapeutycznych. Dąży do tego, aby stale podnosić swoje kwalifikacje i wprowadzać nowatorskie rozwiązania w pracy z dziećmi, wspierając ich rozwój na różnych poziomach.

mgr Aleksandra Pawlik

Terapeuta zajęciowy, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta ręki.

Aleksandra ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, zdobywając tytuł magistra terapii zajęciowej.

Obecnie kontynuuje naukę na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, studiując pedagogikę. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła podczas praktyk w obszarze terapii zajęciowej oraz pedagogiki, pracując z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, a także ze spektrum autyzmu. Aktywnie działa w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, pełniąc funkcję kadry na obozach oraz prowadząc zajęcia z tańca na wózku. Ponadto, Aleksandra współprowadzi szkolenia dotyczące dostępności i obsługi klienta z niepełnosprawnością. Aleksandra specjalizuje się w terapii dzieci, które mają trudność z odbieraniem i przetwarzaniem bodźców z otoczenia. W swojej pracy stawia na indywidualne oraz holistyczne podejście do każdego pacjenta, a jej motywacją do działania jest uśmiech i radość dzieci.

mgr Klaudia Miśta

Neurologopeda kliniczny, specjalista wczesnej interwencji, Terapeuta Karmienia, Terapeuta TUS i Terapeuta Ręki, Provider JIAS, Provider Neuroflow ATS. Z wielkim zaangażowaniem oraz bogatym doświadczeniem zajmuje się kompleksową opieką nad dziećmi. Jej umiejętności obejmują nie tylko terapię logopedyczną, ale także wsparcie w karmieniu, terapię ruchową oraz opiekę nad małymi pacjentami. Klaudia to również pedagog, co dodatkowo podkreśla jej holistyczne podejście do rozwoju dzieci.

mgr Ewa Kubala

Mgr psychologii, psychoterapeutka, realizator Szkoły dla rodziców i wychowawców. Ukończyła czteroletni kurs psychoterapii systemowo-psychodynamicznej, specjalizując się w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, a także z rodzinami i parami. Posiada doświadczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz przedszkoli. Prowadziła warsztaty psychoedukację dla nauczycieli, dzieci, młodzieży i rodziców. Regularnie poddaje swoją pracę superrewizji, zapewniając profesjonalne podejście do terapii.